Probleemid maamaksu arvestamisel

Tarkvaralise apsaka tõttu on maamaksuteatistel maksuprotsent arvutatud valesti ja inimesteni on jõudnud  teatised, kus summa on suurem kui peaks olema. Viga on parandatud ja uued teatised peaksid lähiajal maksuametist teele minema. Probleem puudutab peamiselt maatulundusmaa omanikke.

Volikogu otsusel on maamaksumäär tänavu endiselt 1,8% maa maksustamishinnast aastas. Haritava ning loodusliku rohumaa maamaksumäär 1,0% maa maksustamishinnast aastas. Selles osas muudatusi ei toimunud.

Kodualuse maa maksuvabastus arvestatakse registripõhiselt eeldusel, et maal asuvas hoones on maa omaniku või maa kasutaja püsiv elukoht 1. jaanuari seisuga (rahvastikuregistri andmetel). Omanik maksuvabastuse taotlemiseks avaldust esitama ei pea.

Maksuvabastus kehtib elamumaa või maatulundusmaa õuemaa kõlviku osas Sõmeru, Näpi ja Uhtna alevikes ning tiheasustusega alal 1500 m2 ning mujal kuni 2 ha ulatuses.

Vallavalitsus palub oma maamaksu andmed üle kontrollida ja kahtluse korral võtta ühendust Inge Liivakuga tel 329 5947.

Vabandame tekkinud ebamugavuste pärast!